Przeszklenia we wnętrzach, czyli piękno światła i prostoty
Szkło we wnętrzach jest prawdziwym hitem ostatnich kilku lat. W czym tkwi urok przeszkleń we wnętrzach? No cóż, wystarczy przejrzeć projekty lub zdjęcia gotowych aranżacji z przeszkleniami, by już więcej nie mieć wątpliwości.
Przeszklenia nowym pomysłem na wnętrze
W nowoczesnych obiektach pojawia się coraz więcej szkła – zarówno gdy chodzi o ściany zewnętrzne, jak i ściany działowe. Dzięki przeszkolonym ścianom zewnętrznym przestrzeń w budynku wydaje się być powiększona, wnętrze wypełnia światło, a domownicy mogą podziwiać piękne krajobrazy na zewnątrz. Ze względu na lekki i klasyczny charakter przeszkleń zawsze dodają one wnętrzu elegancji, uroku, szyku.
Trudno powiedzieć, dlaczego szkło ma tak wielki wpływ na ostateczny efekt. Powodem może być fakt, że spore przeszklenia w ścianach zewnętrznych od wielu lat stosowano w budynkach należących do klasy wyższej. Współczesne projekty często kojarzą się z również z przepięknymi szklarniami oraz oranżeriami, czyli tak zwanymi ogrodami zimowymi. Zatem przeszklenia jednoznacznie kojarzą się z luksusem. Jedno jest pewne, urzekają swoim pięknem! W dodatku mogą przybierać najróżniejsza formę.
Okna z tak zwanymi szprosami, czyli dekoracyjnymi listwami, przywodzą na myśl wspomniane już klasyczne aranżacje, romantyczne ogrody zimowe, luksusowe budowle. Z kolei nowoczesne, gładkie przeszklenia to idealna opcja w przypadku minimalistycznych pomieszczeń. Przeglądając projekty można zaobserwować, że w aranżacjach loftowych i industrialnych znajdują zastosowanie obie opcje. Wbrew pozorom połączenie klasyki i stylu industrialnego prezentuje się bardzo dobrze. Nic dziwnego, w końcu lofty i wnętrza industrialne mają całkiem długą historię.
Przeszklenia – również wewnątrz? Nowe trendy
Kiedy przeszklenia sprawdzają się w środku, a kiedy powinny pojawiać się wyłącznie jako element ścian zewnętrznych? Niektóre pomieszczenia wcale nie muszą być oddzielone typowymi ścianami działowymi. Dotyczy to chociażby jadalni, kuchni czy salonu. Zwłaszcza gdy wnętrze jest niewielkie, przeszklone ściany działowe prezentują się idealnie. Dlaczego? Po pierwsze, optycznie powiększają wnętrze. Po drugie sprawiają, że aranżacja jest dużo bardziej stylowa. Jednocześnie można w ten sposób oddzielić przestrzeń użytkową od miejsca relaksu.
W niektórych nowoczesnych projektach stosuje się przeszklone ściany działowe również w sypialniach. Dotyczy to na przykład kawalerek czy garsonier. W tak niewielkich mieszkaniach ściany działowe często są zbędne, ponieważ najczęściej żyją w nich pojedyncze osoby lub pary. Oczywiście, planując taką aranżację warto pamiętać o dekoracjach okiennych i roletach na drzwi wewnętrzne. Często stosuje się zasłony, firany i delikatne rolety, natomiast żaluzje zwykle znajdują zastosowanie jako funkcjonalna dekoracja okien zewnętrznych.
Szukasz dekoracji okiennych idealnych w przypadku dużych przeszkleń? Skontaktuj się z Winrol, udzielimy Ci fachowej porady i zapoznamy Cię z naszą szeroką ofertą. Znajdziesz tu wszystko, co potrzebne do realizacji Twoich planów!